Bezdrôtové RF riešenia AWR

AWR

Vysokofrekvenčné vysokofrekvenčné a mikrovlnné obvody si v procese navrhovania vyžadujú iný prístup ako štandardná doska s plošnými spojmi. Produktová rada AWR je určená pre tieto aplikácie a pracuje v spojení s návrhovým tokom OrCAD a Allegro pre DPS.

Antény, vlnovody a filtre sa zachytávajú na špeciálnom schematickom pláne vstupu a rozloženia, ktoré sú veľmi pevne integrované. Tvar rozloženia (kov na DPS) definuje funkciu samotných štruktúr. Na zachytenie správania obvodu je potrebné rozloženie extrahovať poľným riešiteľom so všetkými parazitickými vplyvmi štruktúr a okolitého kovu. Po extrakcii sa vytvorí elektrický model štruktúry, možno simulovať správanie rozloženia verzus frekvencia.

Výrobky AWR sa používajú pre vysokofrekvenčné (RF), mikrovlnné a vysokofrekvenčné analógové obvody a návrh systému. Medzi typické aplikácie patria mobilné, navigačné a satelitné komunikačné systémy, antény rôznych druhov (WLAN-IoT, 5G, WiFi-6, ...), radarové systémy a vysokofrekvenčné výkonové zariadenia.

Aby sa zefektívnil vysokofrekvenčný elektronický dizajn, riešenie ponúka elektromagnetické (2,5D a plné 3D), lineárne a nelineárne riešiče (frekvenčné aj časové domény), ako aj možnosti usporiadania v rámci jedného prostredia na zlepšenie efektivity návrhu. Rôzne aplikácie si vyžadujú rôznu úroveň analýzy, takže AWR ponúka spolu s AXIEM metódu momentového (MoM) planárneho riešenia a tiež s analytikom 3D FEM EM simuláciu a simulátor analýzy. Ale tiež rozhrania s inými simulátormi ako Spectre, Clarity alebo inými v závislosti od potreby inžinierstva.

Riešenia pre návrh a simuláciu RF a mikrovlnných obvodov pre WLAN-IoT, 5G a WiFi-6

YouTube Videos

Cadence AWR Design Environment V15
1:12

Cadence AWR Design Environment V15

AWR Design Environment Version 15 (V15) offers new and enhanced technologies that provide greater design efficiency and first-pass success to engineering teams developing or integrating PCB assemblies for 5G, automotive, and aerospace/defense applications. Engineering productivity is improved with new analyses, faster and higher-capacity simulation technologies, time-saving design automation, and 5G New Radio (NR) compliant test benches that support power amplifier and antenna/array design, electromagnetic modeling, and RF/microwave integration across heterogenous technologies.

Produkty AWR pre DPS

Návrhový tok AWR
Návrhový tok AWR

Dizajnové prostredie AWR

Dosky plošných spojov (PCB) používajú na podporu zvyšovania funkčnosti zložitejšie štruktúry dosiek navrhnuté pre celý rad špecializovaných aplikácií. AWR Design Environment ponúka metodiku návrhu založenú na rozvrhnutí zložitých RF PCB a podporuje presné modelovanie prenosových médií PCB od vysokofrekvenčnej signálovej cesty po digitálne riadiace vedenie a jednosmerné riadiace línie. Okruh / systém a elektromagnetická koimulácia poskytuje úspech pri prvom priechode úplnou analýzou komponentov plošných spojov na PCB, prepojením prenosových vedení, zabudovaných a distribuovaných pasívnych prvkov a overením EM.

Microwave Office
Microwave Office

Microwave Office

Softvér na návrh obvodov Microwave Office sa používa na urýchlenie vývoja produktov vysokofrekvenčnej elektroniky. Intuitívne rozhranie pre RF-aware schematické snímanie a rozloženie vám poskytuje prostredie pre návrh, simuláciu a analýzu vysokofrekvenčných analógových obvodov. Odtiaľ môžete začať s extrakciou a simuláciou s rôznymi riešiteľmi v teréne a zobrazovať výsledky.
Viac

AXIEM 3D Planar EM Analysis
AXIEM 3D Planar EM Analysis

AXIEM 3D Planar EM Analysis

3D planár AXIEM je metóda simulátora EM (EMM) momentov (MoM), ktorá dokáže riešiť pasívne štruktúry, prenosové vedenia, veľké planárne antény a patch polia. Softvér AXIEM poskytuje návrhárom presnosti, kapacity a rýchlosti charakterizáciu a optimalizáciu pasívnych komponentov na RF PCB, moduloch, LTCC, MMIC, RFIC a anténach.
Viac

Analyst 3D FEM EM Analysis
Analyst 3D FEM EM analysis

Analyst 3D FEM EM Analysis

Analyst 3D FEM EM je úplný 3D simulátor a analytický simulátor, ktorý urýchľuje vývoj vysokofrekvenčných produktov od včasnej fyzickej charakterizácie návrhu. Pokročilá technológia riešenia poskytuje rýchlu a vysoko presnú analýzu 3D štruktúr a prepojení nájdených v dnešnej komplexnej vysokofrekvenčnej elektronike, ako sú konektory a ďalšie súčasti 3D tvarov.
Viac

Visual System Simulator
VSS (Visual System Simulator)

VSS (Visual System Simulator)

Softvér na návrh RF / bezdrôtovej komunikácie a radarového systému podporuje modelovanie RF a DSP blokov s podporou VSWR a poskytuje analýzy v časovej oblasti, vo frekvenčnej oblasti a obvode obvodov. S VSS sú dizajnéri Tx / Rx schopní vyvíjať a optimalizovať architektúry systému a určovať špecifikácie komponentov pre najlepší celkový výkon. Používatelia môžu simulovať systémové metriky, ako sú BER a EVM, s vopred nakonfigurovanými a užívateľsky definovanými virtuálnymi testovacími lavicami, ako aj identifikovať zdroj rušivých produktov a ďalších systémových porúch.
Viac

Antenna Synthesis
AntSyn (Antenna Synthesis)

AntSyn (Antenna Synthesis)

Softvér na navrhovanie, syntézu a optimalizáciu antény AntSyn umožňuje návrhárom zadávať technické požiadavky na antény a prijímať výstupy antén ako výstup. Softvér AntSyn, ktorý vyvinuli anténni inžinieri pre použitie na všetkých úrovniach dizajnu, rieši rastúci dopyt po bezdrôtovom pripojení optimalizovaný pre výkon systému, náklady a veľkosť.
List

Stiahnite si bezplatnú skúšobnú verziu AWR

Získajte plnú verziu softvéru AWR a vyskúšajte si ho. To vám umožní vyskúšať všetky funkcie a funkcie softvéru na obmedzený čas. Stiahnite si teraz a zistite, aké ľahké je používať tieto najmodernejšie technológie RF dizajnu. Testujte 7 dní a ak sa vám páči, požiadajte spoločnosť FlowCAD o predĺženie skúšobnej doby.

Test zadarmo